Nem árt tudni, hogy mikor jön el a pillanat, mikor új kulcsra van szükség. Ilyekor mindenki alapvetően a zárcserére gondol, pedig a helyzet az, hogy ez nem ennyire egyértelmű. Az új kulcs jelentheti azt is, hogy a régi, rozsdás kulcs helyett szeretnénk egy másikat, ezt egy kulcsmásoló fogja nekünk gyorsan és egyszerűen megoldani. Új kulcs kellhet akkor ebben az esetben, ha eltörött, megrepedt, vagy deformálódott a kulcs, de akkor is, ha pótkulcsban gondolkodunk. Ilyenkor csak másoltatni kell, és igen, a törött kulcs is másolható.
A másik lehetőség, hogy nem a régi kulcsból kell egy új darab, hanem teljesen új kulcsra van szükség. Ez főleg akkor következik be, ha valaki olyannál lehet a kulcsból, akinél nem kellene kulcsnak lennie, vagy elveszett a kulcs.
- lakásvásárlás: amikor lakást vásárolunk, legyen szó új vagy használt lakásról, érdemes új kulcsot is szerezni hozzá, mert nem tudhatjuk, hogy a kivitelező vagy a régi tulaj mennyire gondosan járt el a lakás kulcsait illetően.
- albérlet: amikor bérlésről van szó, akkor általában a főbérlő cserél zárat, hogy a régi lakó ne jöhessen vissza egy saját kulccsal, de ha ez nem történik meg, akkor igényelhetik ezt az új lakók is.
- ellopott kulcs: amikor eltűnik a kulcs, sosem tudhatjuk, hogy elveszett, vagy ellopták. Ha pedig ellopták, akkor akár követhettek is minket, és így be is juthatnak hozzánk. A biztosító nem fizet, ha kulccsal jut be a betörő, így ilyenkor mindenképp új kulcsra lesz szükség.
- válás vagy szakítás: amennyiben a lakás a miénk vagy a bérlet a mi nevünkön van, akkor célszerű az új kulcs, hogy régi párunk csak úgy ne térhessen vissza, amikor csak kedve szottyan. Persze nem feltétlen arról van szó, hogy bántana minket, de vitás kérdéseket szülhet, ha bármikor, akár akkor is elvisz valamit, amikor mi nem vagyunk otthon.
A megoldás ilyen esetekben a zárbetétcsere. Nem szükséges ugyanis az egész zárat lecserélni, amennyiben a többi alkatrész jól működik. Ha csak új kulcs kell, akkor elegendő a zárbetétet kicserélni, így új kulcs nyitja majd az ajtót.