A zárbetétcsere egy gyakori megoldás a zárproblémákra. A legtöbben félnek, hogy a gondjukat csak a teljes zárcsere oldhatja meg, pedig a zárbetétcsere is elegendő a legtöbb esetben. A kulcsokkal kapcsolatos zárbajok esetén is sokszor ez a helyzet. Sok előre aggódnak, hogy nem ússzák meg a zárcserét, és csak a kulcs okozta a gondot. Pedig sokszor a zárbetétcsere ilyenkor is segíthet. Érdemes tehát utánajárni, hogy mely zárproblémák/kulcsbajok esetén vethető be a zárbetétcsere.
Kulcsbajok, ahol segíthet a zárbetétcsere
Lássuk, melyek azok az esetek, ahol a kulcs okozta a gondot, mégsem kell az egész zárat kicserélni, csak a zárbetétet:
- kulcsvesztés: a kulcsvesztés gyakori gond, és bizony nagyon sokan vannak, akiknek nincs vész esetére pótkulcsuk, ha mégis az valahol odabent a lakásban, ki tudja hol. Ilyen esetekben a zárszerelő gyorsan ki tudja cserélni a zárbetétet, új kulcsunk lesz, és már meg is oldódott a gond. A zárbetétet amúgy is érdemes lecserélni ilyenkor, ugyanis sosem tudhatjuk, hogy a kulcsok tényleg elvesztek vagy ellopták őket. A lopást ilyenkor nehéz bizonyítani, de jobb félni, mint megijedni. Persze tehetünk egy próbát a kulcs megtalálásával, de ez csak az esetek felében sikeres.
- zárba szorult kulcs: amikor akad a zár, sokan csak tovább feszegetik a kilincset meg a kulcsokat, a problémára nem keresnek valós megoldást. Egyszer aztán a zár vagy a kulcs adja meg magát, és a zárba marad, végleg. Se előre, se hátra. Ilyenkor a pótkulcs nem megoldás, hiszen nincs hova betenni. A zárszerelő gyorsan ki tudja szedni a kulcsot zárbetétestül, és már meg is oldódott a gond. Érdemse persze ilyenkor azt is jelezni, hogy akadt a zár, hátha nemcsak a zárbetéttel volt probléma.
- zárba törött kulcs: a zárba szorult kulcsokkal megesik, hogy a feszegetéstől nemcsak a zárba szorulnak, de bele is törnek. Ilyen esetekben is a zárszerelő számát érdemes tárcsázni, aki aztán a zárbetét cseréjét fogja szintén javasolni, mint gyors megoldást a problémára.