A zárcseréről mindig sok szó esik, de a kulcsok viszonylag kevés figyelmet kapnak. Pedig sok esetben nem is a zár okozza a gondot, hanem a kulcs. A kulcsok ugyanis sokkal lágyabb anyagból készülnek, így hajlamosak megsérülni. Mi magunk sem segítünk sokszor, hogy a kulcs ép maradjon, hiszen a táskánkban vagy a zsebünkbe dobva sok más tárgy mellé, nem csoda, ha baja lesz. De mikor jön el a pillanat, amikor annyira megsérül, hogy új kulcsra van szükség?
Sérülés vagy törés: a kulcsok anyag sokszor nem olyan masszív, mint azt elsőre gondolnánk. Bár fémből van, de az anyagok sokszor lágyabb, mint a zárak, így a feszegetés vagy mindennapi használat hamar kárt tesz bennünk. A táskánkba hajítva sokszor ütköznek neki mindenfélének, a telefonunknak, a tárcánknak, vizes palacknak, vagy bármi másnak. Így pedig könnyen megrepednek vagy el is törhetnek. Ha megreped a kulcs, azonnal másoltassunk belőle egy másikat, ha ketté is törött, akkor ha tehetjük, akkor inkább a pótkulcsot másoltassuk le, ha nincs, akkor a törött kulcsot is megpróbálhatjuk lemásoltatni.
Deformálódás: a kulcsok sokszor nem repednek meg, csak eldeformálódnak. Elveszítik az eredeti alakjuk, de az is gyakori, hogy csak kicsit meghajlanak. Ezt úgy ellenőrizhetjük, hogy az asztalra vagy valamilyen vízszintes felületre tesszük őket, és ha nem teljesen síkba fekszenek, akkor bizony deformálódtak. Ilyenkor is érdemes gyorsan új kulcsot másoltatni, ugyanis egy deformált kulcs a zárba szorulhat, sőt, akár el is törhet.
Zárba törik a kulcs: a zárba törött kulcs kérdése meglehetősen érdekes. Ilyenkor legtöbben a gyors megoldás hívei, vagyis zárcsere vagy minimum zárbetétcsere számukra a megoldás. Ugyanakkor vannak olyanok, akik inkább kivetetik a szerelővel a törött kulcsdarabot, és egy pótkulcs segítségével jutnak be, megúszva a zárcserét. Ilyenkor is új kulcsra lesz szükség.
A zárcsere miatt új kulcs kell, így új pótkulcs is: vannak azok az esetek, amikor új kulcs kell, de nem a régiből egy új pótkulcs vagy új példány, hanem teljesen új kulcs.